Osoby, które szczególnie wyróżnia talent Stratega, tworzą alternatywne sposoby postępowania i przebiegu wydarzeń. Napotykając jakiekolwiek sytuacje, potrafią szybko dostrzec w nich istotne i znaczące schematy oraz kwestie.

Strateg – talent z domeny strategicznego myślenia

Talent Stratega daje ci orientację pośród bezładu i pozwala odnajdywać właściwą drogę. Tego nie można się nauczyć. Jest to specyficzny sposób myślenia, charakterystyczne podejście do świata jako całości, perspektywa, która pozwala ci dostrzec schemat tam, gdzie inni widzą tylko gmatwaninę.

Będąc świadomą tych schematów, przeglądasz w głowie alternatywne wersje wydarzeń, zawsze zadając pytania: „A co, gdyby się stało tak… , a gdyby stało się inaczej?” To stale powracające pytanie pozwala ci dostrzec, co kryje się za zakrętem. Potrafisz wówczas odpowiednio ocenić potencjalne przeszkody.

Kierowana wizją tego, dokąd każda z dróg prowadzi, zaczynasz wybierać. Odrzucasz te drogi, które mogą zaprowadzić Cię donikąd. Wybierasz i selekcjonujesz, dopóki nie znajdziesz się na wybranej przez siebie drodze – twojej strategii. Mając plan działania ruszasz do ataku. Twoja cecha Stratega sprawia, że zadajesz sobie pytanie „Co będzie jeśli…?” Wybierz. A potem atakuj!

Zainteresował Cię talent Stratega? Obejrzyj film!