Osoby, które wyróżnia cecha Aktywatora, przyczyniają się do realizacji zadań dzięki temu, że potrafią swoje myśli obrócić w czyn. Często są niecierpliwi.
Kiedy zaczynamy? To pytanie wraca do Ciebie jak bumerang. Rwiesz się do działania! Możesz nawet przyznać, że analizowanie bywa użyteczne albo, że dyskusje i debaty mogą rzucić nowe światło, jednak w głębi duszy jesteś przekonana, że tylko działanie się liczy. Tylko dzięki działaniu projekty stają się rzeczywistością.
Gdy decyzja zostanie już podjęta, nie potrafisz nie działać. Inni mogą się obawiać, że „są jeszcze ciągle rzeczy, których nie wiemy”, ale ciebie to nie zniechęca. Jeśli została podjęta decyzja o tym, żeby przedostać się na drugą stronę miasta, wiesz, że najszybsza droga to jazda od jednych czerwonych świateł do drugich. Nie będziesz siedzieć i czekać, aż wszystkie światła zmienią się na zielone.
Z twojego punktu widzenia działanie i myślenie nie wykluczają się. Tak naprawdę uważasz, że działanie jest najlepszym sposobem uczenia się. Podejmujesz decyzje, działasz, obserwujesz rezultaty i dzięki temu uczysz się. Taka nauka prowadzi do podejmowania coraz to nowych działań. Jak można się rozwijać w sytuacji, gdy nie ma nic, na co mógłbyś/mogłabyś reagować? Twoim zdaniem nie można. Nieustannie musisz działać i podejmować kolejne kroki.
W jaki inny sposób mogłabyś zachować świeży i aktywny umysł? W rezultacie wiesz, że będziesz oceniana nie przez pryzmat tego, co mówisz i myślisz, ale przez pryzmat tego, co zrobiłaś. Ty się jednak tego nie obawiasz. Perspektywa bycia ocenioną w taki sposób podoba ci się.
Odkryłeś w sobie Aktywatora? Jak rozwijasz swój talent? A może czujesz, że ten talent to zupełnie nie Twoja bajka? Jeśli chcesz poznać swoje TOP5 talentów Gallupa, zrób test i zacznij żyć w zgodzie ze swoimi mocnymi stronami!